Facebook: Facebook icon

Language:

međunarodni ljetni kampovi za djecu

campeggioU ljetnim kampovima vaša djeca imaju mogućnost provesti nezaboravne edukativne praznike u prirodi. Naši kampovi temelje se na razvoju temeljnih ljudskih vrijednosti kao što su poštivanje prirode, životinja i ljudi, razvoj kreativnosti, komunikacije i samopouzdanja kroz iskustvo samoodrživosti i života u prirodi.

Udruga U ŠUMI poziva svu djecu od 9 do 17 godina na kampiranje i edukativno-kreativno druženje. Kroz radionice i rad u kontaktu s prirodom i životinjama želimo sa vama podijeliti naša iskustva i naš način života. Provedite tjedan dana daleko od buke grada, bez televizije, bez mobitela. Osjetite prirodu, osjetite međusobnu povezanost svega što nas okružuje. Iskusite kako se može živjeti na jednostavniji način, poštivajući svijet oko sebe, uz toleraniciju prema različitome, bez međusobnog natjecanja, s povjerenjem u sebe i u druge.

Svjesni ukazanog nam povjerenja, djeca su pod budnim okom odgovornih voditelja kampa 24 sata na dan.

Kampiranje traje 7 dana (7 noćenja u šatoru!). Sudionici kampa imati će priliku kroz druženje, igru i edukativne radionice steći znanja i vještine samoodrživosti i života u skladu s prirodom.
Tijekom kampa djeca odabiru neke od sljedećih tema/aktivnosti:

ŽIVOTINJSKO CARSTVO

Djeca će se upoznati sa životinjama koje žive na našem imanju: konji, koze, koke, psi i mačke. Sudjelovati će u dnevnim aktivnostima i brizi za životinje… Naučiti će voditi koze na ispašu, pomusti ih i od mlijeka raditi sir, brinuti se za konje i pripremiti ih za šetnju kroz šumu. Upoznati će i hraniti koke, sakupljati jaja… i vidjeti da su i koke vrlo inteligentne životinje. Oni koji budu željeli moći će se na konjima prošetati šumskim stazama. Životinje, kao i mi, imaju emocije i osjećaje, svoje potrebe i način komunikacije. Djeca će naučiti kako životinje komuniciraju s nama, naučiti će poštivati njihov prostor i granice te uspostaviti odnos s njima.  Za one koji vole životinje biti će to nezaboravno iskustvo!

capre1

cavalli1

ODAKLE DOLAZI HRANA?

Ispričati ćemo priču o zemlji, žitu i kruhu. Djeca će saznati kakav je okus prave/prirodne hrane i od kud dolazi hrana. Sudjelovati će u svim fazama uzgoja hrane, od sijanja do branja. Vidjeti će kako se obrađuje zemlja s konjima. Zajedno ćemo mijesiti i peći kruh, tjesteninu i pizzu od kiselog tijesta. Raditi ćemo sir i maslo od mlijeka naših koza. Brati ćemo samoniklo bilje i od šumskih plodova kuhati marmeladu. Da zaključimo, djeca će kroz igru naučiti odakle dolazi hrana i kakav je okus domaće hrane koju sami pripremimo…

orto1

cibo1

RECIKLIRANJE I UMJETNOST

Što je smeće? Koliko smeća ljudi proizvode? Zašto je čovjek jedino biće na Zemlji koji proizvodi smeće? Izazov: Kako ga možemo upotrijebiti? Zajedno ćemo razmišljati kako možemo upotrijebiti i transformirali stvari koje su ljudi odbacili. Šetati ćemo po šumi i sakupljati ‘tragove’ koji su ljudi ostavili. Posjetit ćemo lokalno smetlište… i od sakupljenog materijala napraviti korisne predmete i umjetnička djela. Naučiti ćemo što je reciklaža i kako je primjeniti u umjetnosti kroz likovne i kiparske radionice.

art4

arte1

TEATAR U ŠUMI

U našem malom-velikom cirkusu zajedno ćemo se igrati... Žongliranje s lopticama (koje ćemo sami napraviti na radionici reciklaže) i hodanje po špagi fascinira svu djecu. Zabavno je i izazovno. Povećava spretnost. Vježbati ćemo ove i druge kazlišne vještine u šumskom okruženju i na svježem zraku, te se luuuuudo se zabaviti. Učiti ćemo koristiti tijelo i prostor oko nas, zagledati se u sebe i otvoriti se prema drugima, riješti se straha od tuđih mišljenja i na taj način približiti se sebi. Sve uz smijeh i zabavu. :)  Saznajte više!

circo2

circo1

Nudimo i mogućnost komunikacije s izvornim govornicima na ENGLESKOM i TALIJANSKOM jeziku.

Namirnice od kojih pripremamo papicu za vas su EKOLOŠKI UZGOJENE na našem imanju i u bližoj okolici.

Da zaključimo...

Tko? Sva djeca s navršenih 9 godina i više.
Gdje? Udruga U ŠUMI, Blatuša 120, 44410 Gvozd
Kada? Sub, 30.6. - Sub, 7.7.2018.
Koliko? 1500 kn po djetetu (u cijenu je uključeno sve osim prijevoza). Kod prijave se plaća 30% iznosa.

Broj djece je ograničen zbog kvalitetne provedbe naših programa u kampu!

Ukoliko uspijemo u potrazi za donacijama i sponzorima, biti ćemo u mogućnosti smanjiti cijenu kampa.